Fundacja
O nas
Regulamin
Statut
Sprawozdania
Prawa zwierząt
Okruchy Cierpienia
Linki
Adopcja
Adopcja
 Adopcja Wirtualna
Porady
Dobre Wieści
Pożegnania
Zwierzęta
Galeria
Zaginęły - OGŁOSZENIA
Identyfikacja
Zwierzęta
Suki małe
Suki średnie
Suki duże
Psy małe
Psy średnie
Psy duże
Opuściły schronisko
Aktualności
Aktualności
Komentarze
Nasze Interwencje
Newsletter
Stop Okrucieństwu
Rzeczywistość w polskich schroniskach
Pseudohodowle
(Nie)ludzkie bestialstwa
Z sali sądowej - wydarzenia w kraju
Z sali sądowej - sprawiedliwość po polsku
Petycje
Pomóż nam
 Podziękowania
Jak nam możesz pomóc
Przekaż nam  
 Podarunek z psim sercem
 Adoptuj Wirtualnie
 Wyślij naszą kartkę do Przyjaciół
Akcje, wydarzenia19.08.2020
Wygraliśmy!
Nasza determinacja i połączenie  sił sprawiły,że do posłów dotarło: zwierzęta mogą też przemówić- przemówić głosem swoich obrońców!
Wczoraj one były z nami .
Dziekuję Wszystkim Uczestnikom tego pięknego marszu - że byliście - że nie zabrakło Wam energii, aby przyjechać z całej Polski.
Dziękuję Warszawiakom, Wszystkim, którzy byli wczoraj z nami.
Dziękuje za jedyną w swoim rodzaju atmosferę - zgody i wspólnego, radosnego przeżywania zdarzenia niepowtarzalnego, nie mającego dotąd precedensu!
Zwierzęta poszły pod Sejm i..WYGRAŁY!
Od 1.01.2020 o musimy z taką samą konsekwencją i determinacją walczyć, aby uchwalone zapisy nowelizacji ustawy nie były martwymi przepisami.    
Jeszcze raz dziękuję
emir
p.s od nowej kadencji Sejmu bierzemy się do  pracy nad kolejnymi zmianami ustawy

18.08.2020, 22.40:
ZWIERZĘTA WYGRAŁY!
382 POSŁÓW POPARŁO USTAWĘ

7 posłów przeciw
14 posłów wstrzymało się
18.08.2020:
Zdjęcia z dzisiejszej manifestacji pod Sejmem - kliknij...
18.08.2020:
„Psy maszerują pod Sejm” - "Pytanie na Śniadanie"
- kliknij...

2.08.2020:
„Polskie zwierzęta proszą o głos na TAK!” - marsz pod Sejm 18 sierpnia 2011

28.07.2020:
Mała nowelizacja Ustawy o Ochronie Zwierząt przyjęta!
18.08 debata w Sejmie nad nowelizacją ustawy; 19.08 głosowanie posłów

27 lipca 2011, 17.30, z ostatniej chwili:
we wtorek 26.07 w późnych godzinach Poseł Sprawozdawca Magda Kochan zwołala posiedzenie Komsji Nadzwyczajnej do spraw ustawy o zmianie Ustawy o Ochronie Zwierząt i Ustawy o Porządku i Czystości w gminach; projekt został przez Komisję ponownie przyjęty i ponownie przekazany do Komisji połączonych pod kolejne głosowanie. Posiedznie trzech połączonych  komisji w piątek 29.07.11 o godz.10.00

27 lipca 2011, 14.40:
Połączone komisje sejmowe cofnęły we wtorek wieczorem (26 lipca) projekt przygotowany przez Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt do podkomisji

Komentarz Prezes Fundacji EMIR:
WALKA TRWA !!
MUSZĄ ZWYCIEŻYĆ ZWIERZĘTA ! ZWYCIĘSTWO MUSI BYĆ NASZE!!

Nie zamierzamy skapitulować! Uznaliśmy wspólnie,że cel jest najważniejszy ! Organizacje prozwierzęce uczestniczące w prOcesie powstawania nowelizacji ustawy ,zjednoczone jak nigdy dotąd.
WALCZYMY DESPERACKO - połączone siły Posłów i organizacji prozwierzęcych .
Właśnie otrzymaliśmy powiadomienie z Sejmu: jutro o godz.15.00 wspólne posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnegoi Polityki Regionalnej, Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Porządek obrad: rozpatrzenie sprawozdania podkomisji nadzwyczajnej o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt i ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Poseł sprawozdawca: Magdalena Kochan
Transmisji nie będzie. 

27 lipca 2011:
Komentarz Prezes Fundacji EMIR:

PIS-owska Targowica!!!
haniebny układ PIS i SLD w podłej partyjnej rozgrywce
Jeżeli ktokowlwiek z miłośników zwierząt, ludzi wrażliwych na ich podły los w naszym kraju- zechce zagłosowac na PIS, niech w swoimj sumieniu rozstrzygnie co jest dla niego ważniejsze godziwy los zwierząt, prawda, przyzwoitośc czy głosowanie na partie PIS, bo ksiądz tak kazał !!
Zgnojono projekt wypracowywany w trudzie przez dwa lata - nam wszystkim pracującym przy tej nowelizacji napluto w twarz!
W imię podłych, partyjnych interesów obrońcy zwierząt zostali potraktowani na równi ze zwierzętami, o los których walczą - JAK ŚMIECIE!!
Miłośnicy zwierzat pamiętajcie o tym w dniu wyborów !!

Listę posłów , którzy z premedytacją "uwalili" projekt podam za chwilę
p.s proszę o zamieszczanie powyższego komunikatu z obrad komisji na wszelkich możliwych nośnikach informacji tak, aby prawdziwy oraz "dzałalności pisowskiej" dotarł do jak największje liczby wyborców!

27 lipca 2011:
KOMENTARZ ORGANIZACJI OCHRONY ZWIERZĄT NA TEMAT PROCEDOWANIA POSELSKIEGO PROJEKTU NOWELIZACJI USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT.
PiS po raz kolejny daje dowód swego przywiązania do tradycji –
PiSowsko-SLDowskiej
liberum veto niszczy projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt!
 
Dziś, 26 lipca br, w Sejmie odbyło się posiedzenie (choć to raczej nie jest odpowiednie słowo na to, co tam się właściwie odbyło) połączonych trzech komisji sejmowych – Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Leśnych i Leśnictwa. Porządek obrad przewidywał przyjęcie sprawozdania podkomisji nadzwyczajnej, która rozpatrywała poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
 
Przez kilka tygodni w podkomisji pod przewodnictwem pani posłanki Magdaleny Kochan (PO), przy udziale posła wnioskodawcy – Pawła Suskiego, sejmowych prawników oraz przedstawicieli rządu i organizacji społecznych, trwały intensywne prace nad projektem ustawy. Dzięki temu, że wszyscy uczestnicy zdawali sobie sprawę, jak ważne dla dobra zwierząt jest uchwalenie zapisów nowelizacji, które, o ile nie zlikwidują, to przynajmniej znacznie ograniczą bezmiar cierpień, jakich doznają zwierzęta w naszym kraju, starano się wypracować wspólne stanowisko i w końcu udało się osiągnąć kompromis pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami. Powstał projekt, który byli w stanie zaakceptować zarówno obrońcy zwierząt, jak i myśliwi.
 
Dziś na posiedzenie komisji przybyli przedstawiciele środowiska obrońców zwierząt, a rzesze miłośników zwierząt śledziły obrady transmitowane w internecie na żywo. Zamiast jednak poważnego procedowania projektu nowelizacji i debaty nad przyjętymi w nim rozwiązaniami, byliśmy świadkami żenującego spektaklu bezpardonowej walki politycznej, swoistego billboardu wyborczego na żywo, w którym poszczególne ugrupowania polityczne załatwiają własne podłe porachunki nad krzywdą zwierząt!
 
Zanim jeszcze debata nad sprawozdaniem podkomisji zaczęła się na dobre, a posłowie mieli okazję zapoznać się z ostatecznie wypracowaną wersją projektu, głos zabrał poseł Robert Telus(PiS) i zgłosił wniosek formalny o odrzucenie sprawozdania w całości! Jako uzasadnienie posłużył się rzekomym brakiem konsultacji projektu z organizacjami samorządowymi. Natychmiast poparł go jego partyjny kolega, poseł Krzysztof Tołwiński (PiS), oskarżając przewodniczącą podkomisji, że prace podkomisji odbywały się bez należytego szacunku dla jego ugrupowania. Faktycznie, już na pierwszym posiedzeniu poseł Tołwiński próbował storpedować prace podkomisji, a gdy pani przewodnicząca Magdalena Kochan stanowczo mu to uniemożliwiła – poseł obraził się i demonstracyjnie opuścił salę!
 
Na nic zdał się dramatyczny apel posła Dunina (PO) o to, aby posłowie nie niszczyli szansy polskich zwierząt na lepsze życie i nie wyrzucali do kosza dwóch lat pracy Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, który był tworem ponadpartyjnym i w którym przecież uczestniczyli posłowie wszystkich ugrupowań! W głosowaniu padły 24 głosy za odesłaniem sprawozdania z powrotem do podkomisji i 20 głosów przeciw, 3 posłów wstrzymało się od głosu.
Posłowie PiS zwarci i zorganizowani – zagłosowali, przyjęli wynik głosowania owacjami i… opuścili salę.
I tak oto posłowie PiS, wspierani dzielnie przez posłów SLD pod wodzą posła Ajchlera, który w ten sposób wziął odwet za to, że kilka miesięcy temu posłowie PO pod wodzą posła Dunina i Suskiego "uwalili" projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt przedstawiony przez grupę posłów SLD, zaprzepaścili w praktyce szanse, aby tak potrzebna nowelizacja prawa chroniącego zwierzęta została przyjęta przez Sejm jeszcze w tej kadencji i weszła w życie od 1 stycznia 2012 r.!
 
Wszystko zostało już upartyjnione w naszym kraju – historia ta dawna i ta najnowsza, patriotyzm i religijność, losy obywateli zmarłych i żyjących, mogiły bohaterów narodowych, codzienne życie obywateli. Teraz okazuje się, że dla posłów nawet zwierzęta mogą posłużyć za narzędzie do tego, żeby dać w łeb politycznemu wrogowi!
 
To, co się dziś stało nie nastraja optymistycznie. Sprawy merytoryczne schodzą nawet nie na drugi plan. One w ogóle na żaden plan nie zostały wpuszczone! Nikogo nie interesowało, co jest w projekcie ustawy. Można się założyć, że posłowie, którzy na hasło rzucone przez posła Telusa bez chwili zastanowienia podnieśli rękę do góry, żeby "uwalić" projekt pilotowany przez posła PO, nawet nie przeczytali pierwszej wersji projektu. Ostatniej nie czytali na pewno, bo ona powstała wczoraj i otrzymaliśmy ją przed wejściem na salę obrad. Nie chcieli jej czytać i omawiać. To wcale nie było ważne. Ważna była polityczna rozgrywka. Zamiast zajmować się ustawą o ochronie zwierząt posłowie zajęli się partyjną bijatyką godną zabawy w wiejskiej remizie!
 
Ryby nie mają głosu, panie pośle Telus, panie pośle Tołwiński i inni dziś klaszczący posłowie. Ale wyborcy mają. Zapomnieli Państwo, że skowyt schroniskowych psów niesie się daleko. Usłyszą go także Wasi wyborcy. I to tak głośno, że w październiku głos zwierząt może zagłuszyć Państwa żałosne dzisiejsze, jakże podłe: "Liberum veto!"
 
 

Prosze o wpisywanie komentarzy:
http://kontakt24.tvn.pl/artykul,komentarz-organizacji-ochrony-zwierzat-na-temat-procedowania-poselskiego-projektu-nowelizacji-ustawy-o-ochronie-zwierzat,126821.html


26 lipca 2011:
Połączone komisje sejmowe cofnęły we wtorek wieczorem projekt przygotowany przez Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt do podkomisji Więcej...

29 czerwca 2011 (środa), godz. 11:00
Wspólne posiedzenie komisji: STR, OSZ i RRW
sala kolumnowa/bud. C

Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt
oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (druk nr 4257)
- uzasadnia poseł Paweł Suski.

Planowane posiedzenia komisji i podkomisji

12 maja 2011
Nowelizacja złożona przed chwilą do laski marszałkowskiej!!!
To najważniejszy dzień tego roku.


22 stycznia 2011, rzecznik prasowy Fundacji:
I stała się sprawiedliwość, a rozsądek na szczęście zwyciężył.

Ze strony Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt:

Podczas dzisiejszego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, w którym uczestniczyła duża grupa posłów, został zgłoszony wniosek formalny o powrócenie do procedowania projektu tzw. małej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Posłowie uznali, że w interesie zwierząt będzie równoczesne procedowanie projektu małej nowelizacji i projektu Koalicji dla Zwierząt.

Zadanie poprawienia projektu małej nowelizacji wziął na siebie poseł Paweł Suski i zobowiązał się do przedstawienia zredagowanego projektu przed kolejnym posiedzeniem Sejmu. Projekt zostanie przesłany do konsultacji wszystkim organizacjom prozwierzęcym współpracującym z Zespołem.

Powyższa propozycja została przyjęta z dużym zaskoczeniem przez przedstawicieli Koalicji dla Zwierząt. Koalicja w najbliższym czasie zdecyduje w jakim zakresie będzie współpracować z Zespołem.

Podczas posiedzenia wielokrotnie było podkreślane, że członkowie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt wyrażają wolę pracy nad projektem Koalicji dla Zwierząt, jednakże procedowanie projektu zajmie tak wiele czasu, że zasadne jest wcześniejsze wprowadzenie kilku mniejszych zmian. Członkowie Zespołu deklarują również, że przyjęcie małej nowelizacji w żaden sposób nie spowoduje zaprzestania prac nad projektem Koalicji dla Zwierząt.

26 listopad 2010
Komentarz Prezes Fundacji:

Po raz kolejny okazało się,że dla niektórych ludzi rozum jest towarem deficytowym. Tyle trudu włożonego w przygotowanie tej ( prawda,że niedoskonałej nowelizacji) tyle nadziei,że wreszcie, choć małymi krokami zmieni się trochę los zwierząt Godziny uzgodnień , konsultacji i narad - na śmietnik! Można było działać metodą "małych kroków" i konsekwentnmie dążyć do przeprowadzania kolejnych zmian na lepsze. ALe - NIE !!
I jesteśmy w punkcie wyjścia!
Lepiej rozwalić wszystko ,żeby kamień na kamieniu nie został! Niech żyje wolny handel zwierzętami gdziekolwiek, niech żyja myśliwi- strzelcy wyborowi!! Niech kwitnie działalność gospodarcza schroniskowych biznesmenów i zysk niech się im mnoży .
Brawo!! BRAWO ! BRAWO!!

...i nie mów mi,że mam kochać ludzi !!


26 listopad 2010
Komentarz rzecznika prasowego Fundacji EMIR:

W dniu 25 listopada odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, z udziałem organizacji prozwierzęcych, w tym nas. Celem spotkania było wypracowanie ostatecznego kształtu zapisów składanej ustawy (tzw. “małej nowelizacji”).
Wczorajsze spotkanie ostatecznie pogrzebało szansę na małą nowelizację UoZ. Kilka organizacji rozpętało przeciw nowelizacji akcję medialną, wielokrotnie niesprawiedliwie oceniając motywy posłanki Joanny Muchy.
Były publikacje, gdzie prawie oskarżano ją o nieczyste intencje. Było to niesprawiedliwe i nieuzasadnione. Posłanka zgodziła się przecież na dokonanie zmian kontrowersyjnych zapisów w drodze autopoprawki. W końcu wycofała się i projektu nie składa.

Co więc osiągnięto? Przeciwnicy małej noweli twierdzą, że taki finał to sukces. W mojej opinii to krótkowzroczne i życzeniowe myślenie. Jak powiedziała J. Mucha - "zrezygnowano z pewnego kroku naprzód na rzecz pięciu niepewnych kroków na przyszłość".

Według mnie wylano dziecko z kąpielą. Wszyscy chcielibyśmy mieć dobre prawo - projekt Koalicji byłby wymarzony. Problem w tym, że nikt się na to nie zgodzi.

EMIR będzie uczestniczył w pracach nad nowym projektem, ale obawiamy się, że posłowie mają serdecznie dość skonfliktowanego środowiska. Nowy projekt to nowa procedura - zbieranie poselskich podpisów po całej awanturze nie będzie najłatwiejsze.
Nie wspominając o różnicy między nowelą a nową ustawą. O takich drobiazgach niektórzy dyskutanci nie wspominali, albo brak im wiedzy.

Kilka wypowiedzi na spotkaniu dowodziło kompletnego niezrozumienia procedur legislacyjnych. Mówiono np. weźmy większy projekt, żeby było z czego rezygnować - jakby to było targowanie się na straganie. Mówiono też, że musimy żądać maksimum zmian i posłowie coś muszą.
Otóż nie...
I wszyscy się o tym boleśnie przekonamy.

Nikt nie twierdził, że mała nowela była ideałem, wymagała wielu korekt, wszyscy wiedzą również, że projekt Koalicji jest dobry.
Zabrakło tylko rozsądku i rozwagi - można było poprawić nowelę, zacząć pracę nad nowym projektem - jedno drugiemu nie przeszkadzało. Co więcej, projekt G. Lindenberga (Koalicji) i tak miał być składany jako inicjatywa obywatelska. Prace szły by więc dwutorowo i tak powinno się stać.

Teraz chciałoby się tylko westchnąć: była sobie ustawa.....

Kolejny raz konflikty w środowisku zaszkodziły zwierzętom. Myśliwi dalej mogą strzelać do psów, polskie targowiska i giełdy samochodowe upłynniać będą produkty pseudohodowli, schroniska prowadzić będą zachłanni hycle, wystawiający gminom wielotysięczne faktury za mordowanie zwierząt. A przynajmniej te patologie można było zlikwidować szybko.
Teraz przed nami bardzo długa droga i ten parlament prawdopodobnie już się sprawą nie zajmie.
O takim szczególe jak krzywda wyrządzona Pani Poseł nie chce się nawet gadać.
O opinii, jaką wystawiło sobie środowisko, rozpętując medialną nagonkę również wśród posłów, których poparcie jest niezbędne dla jakichkolwiek zmian, też nie chce się gadać.
Mam podstawy, żeby przypuszczać, że przeciwnicy noweli świadomie i z premedytacją spowodowali zgrzyty w samym Parlamentarnym Zespole Przyjaciół Zwierząt - zachowanie posła Marka Suskiego było więcej niż nieeleganckie. Nikt nie zareagował na obrażanie posłanki Muchy, dzięki której sprawy zwierząt w ogóle zaistniały w parlamencie.
To wstyd i hańba dla nas wszystkich.

EMIR będzie pracował przy nowym projekcie i zawsze poprzemy każda inicjatywę, która poprawi los zwierząt w Polsce.
Uważamy jednak, że wczoraj stało się zło. A konsekwencje tego poniosą zwierzęta właśnie.
Szkoda....

Listopad 2010
źródło: http://zespoldlazwierzat.pl/?p=389
Szanowni Państwo,
W dniu 25 listopada odbyło się posiedzenie naszego zespołu, którego celem było wypracowanie ostatecznego kształtu zapisów składanej ustawy (tzw. “małej nowelizacji”).


W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele następujących organizacji: Fundacja Azylu pod Psim Aniołem, Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych EMIR, Fundacja Indigena, Fundacja Noga w Łapę, Fundacja Pegasus, Fundacja Pro Animals, Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt, Fundacja Zwierzęta i My, Komitet Pomocy dla Zwierząt, Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ “Animals”, Pogotowie dla Zwierząt, Ruch Społeczno-Ekologiczny “Pomoc Ludziom i Zwierzętom”, Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, Stowarzyszenie Grupa Przyjaciół Wegetarianizmu, Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek, Stowarzyszenie Przyjaciół Szczurów, Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt Arka, Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt – Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego, Stowarzyszenie Podaj Łapę, Stowarzyszenie Pomocy Królikom, Stowarzyszenie “Symbiossis”, Straż dla Zwierząt, Tatrzańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

W trakcie długiej dyskusji część przedstawicieli organizacji społecznych przedstawiła pogląd, że tzw. “mała nowelizacja” przygotowana w oparciu o projekt Straży dla Zwierząt przez nasz zespół jest niewystarczająca. Przedstawiciele organizacji prozwierzęcych zaproponowali natomiast podjęcie prac nad projektem ustawy przygotowanym przez Koalicję dla Zwierząt.

W związku z tym, jako Przewodnicząca PZPZ podjęłam decyzję o nie składaniu przygotowanego wcześniej projektu “małej nowelizacji” do Marszałka Sejmu. Jednocześnie w imieniu członków zespołu zadeklarowałam zainteresowanie projektem przygotowanym przez Koalicję dla Zwierząt. Ze strony Koalicji dla Zwierząt otrzymałam zapewnienie, że w najbliższych dniach przekazana mi zostanie decyzja, czy projekt będzie procedowany jako obywatelski, czy też zostanie przekazany jako propozycja do PZPZ.

Za pośrednictwem tej strony będę Państwa informować o kolejnych wydarzeniach dotyczących nowelizacji ustawy.

Łączę wyrazy szacunku
Joanna Mucha

Link do projektu ustawy Koalicji dla Zwierząt
http://www.koalicja.org.pl/ustawa.php
Wyślij SMS Przekaż nam 1% DotPay PalPay SiePomaga Allegro