Fundacja
O nas
Regulamin
Statut
Sprawozdania
Okruchy Cierpienia
 Sercem pisane
Linki
Adopcja
Adopcja
 Adopcja Wirtualna
Porady
Dobre Wieści
Pożegnania
Zwierzęta
Galeria
Zaginęły - OGŁOSZENIA
Identyfikacja
Zwierzęta
Suki duże
Psy duże
Suki średnie
Psy średnie
Suki małe
Psy małe
Opuściły schronisko
Aktualności
Aktualności
Komentarze
Nasze Interwencje
Newsletter
Stop Okrucieństwu
Rzeczywistość w polskich schroniskach
Pseudohodowle
(Nie)ludzkie bestialstwa
Z sali sądowej - wydarzenia w kraju
Z sali sądowej - sprawiedliwość po polsku
Petycje
Pomóż nam
 Podziękowania
Jak nam możesz pomóc
Przekaż nam  
 Adoptuj Wirtualnie
Opowiedz o nas innym
 Wyślij naszą kartkę do Przyjaciół
Wydarzenia
Wolontariat
Oddział Jarocin
Oddział Krosno O.
Koło Brańsk
Koło Katowice
Koło Łowicz
Koło Siedlce
Koło Słupsk
Koło Wałbrzych
Koło Warszawa


Schronisko w Wieluniu

3.12.2020:

POSTANOWIENIE dnia 14.12.2020 r.
Sąd Rejonowy w Wieluniu II Wydział Karny w składzie:
Przewodniczący; SSR Agnieszka Boczek
(...)
przy udziale Prokuratora: Elżbiety Pietrzyk

po rozpoznaniu zażaleń (...) na postanowienie prokuratora Prokuratoury Rejnowej w Wieluniu z dn.26 maja 2011 r. w sprawie 1 Ds 636/111
na podstawie art 437 par 1 kpk postanawia utrzymać w mocy zaskarżone postanowienie.
Na postanowienie nie przysługuje prawo wniesienia zażalenia"

Brak siły na przytaczanie uzasadniena!
Sygnał jest jeden i to bardzo czytelny - w Wieluniu można znęcać się nad bezdomymi psami- stworzyc im piekło na ziemi - takie jak wieluński schron;trzymać je w betonowych klatkach , by nie mogły się poruszać,można je głodzić,tortutować brakiem wody, nie leczyć, pozwalać by umierały z chorób w długotrwałym cierpieniu, katowac, truć -
tam prokurator i sąd - dowody, zeznania i dokumenty uzna za niewiarygodne i odrzuci;
nie uzna takich dzialań za przestępstwo.

czekamy na następnego/ą chętną do stworzenie obozu śmierci w Wieluniu - władze, sąd i prokuratura gwarantują bezkarność!
Przekaż nam 1% DotPay PalPay SiePomaga Allegro
7.07.2020:
Otrzymaliśmy z Prokuratury Rejonowej w Wieluniu postanowienie o umorzeniu dochodzenia w sprawie o czyn z art 35 ust.1 Ustawy o ochronie zwierząt w sprawie znęcania się w okresie od 1 maja 2009 r. do lutego 2010 r. nad bezdomnymi psami przyjętymi do schroniska miejskiego w Wieluniu poprzez utrzymywanie psów w niewłaściwych warunkach bytowanie – wobec braku znamion czynu zabronionego.

Dla przypomnienia Państwu - tak konały po podaniu im trucizny, psy w wieluńskim schronisku pod „opieką” Fundacji „Zwierzyniec". Według prokuratora działania te nie noszą znamion czynu zabronionego.... (uwaga!!! Drastyczne filmy!!!)

     

Poniżej - ten sam pies - z lewej jeszcze żywy....

 Zaiste – człowiek nie mógł tego napisać – tylko bezduszna, pozbawiona serca, uczuć wyższych i rozumu- maszyna – prokuratorski robot. Jawnie naigrywajacy się z polskiego prawa! Poniżając tym samym nas wszystkich jako społeczeństwo – sprowadzając nas do roli kreatur, dla których cyniczne mordowanie psów z premedytacją ”nie nosi znamion czynu zabronionego".

Jeżeli kiedykolwiek poczujecie się dumni, że należycie do gatunku homo sapiens, to spojrzyjcie na te filmy i zdjęcia – dowód niewyobrażalnego bestialstwa.
Ta, która mordowała chodzi wolna, jej ofiary zakończyły życie jako odpady!!!
Kiedy za te zbrodnie nadejdzie kara???18.01.2020 - dziś po raz kolejny zawitaliśmy do Wielunia, aby naocznie sprawdzić jak to dobrze mają wieluńskie bezdomniaki schroniskowe, pod łaskawym okiem władz miasta i nowego kierownika.
W wizytacji udział wzięli: biegły sądowy z zakresu weterynarii, policja, technik policyjny , reporterzy TVF Info i moja skromna osoba. W trakcie oględzin policyjnych zaszczycił nas swoja obecnością pan naczelnik Kluska, który pojawił się jak deus ex machina i usiłował ( w sposób b. mało elegancki) udowodnić, że to co widzimy - to fata morgana,, a tak naprawdę psy mają znakomite warunki. Miasto ma wiele rozlicznych problemów . Urzędnicy, aż rękawy sobie powyrywali  tak gorliwie zabiegają  o dobrostan tych nieszczęśników. Smród, brud, ciasnota, permanentny brak wody, zdewastowane boksy, zalana moczem i zmieszana z kałem słoma w ilościach szczątkowych i... umęczone psy w nich. Znaleźliśmy  tam tez wyżla, którego po raz pierwszy zobaczyliśmy 12.02.2020. Mimo zgłaszenia się chętnych do adopcji - pies dotąd nie został wydany, ponieważ jest zarezerwowany do polowań dla pana kierownika. Tak więc ten  nieszczęśnik gnije już rok w tym szambie zwanym schroniskiem i ratunku dla niego nie widać. Po terenie błąkały się ciężarne suki, a my przechodząc wzdłuż boksów zauważyliśmy w jednej z tych śmierdzących, rozpadających się bud, na gołych deskach dopiero co urodzone 4 szczeniaki. Poinformowaliśmy o tym obsłudze, czym wprawiliśmy ich w bezbrzeżne zdumienie. Opiekunowie zwierząt ( mężczyzna i kobieta) pracują w schronisku 2 tygodnie. O żadnym szkoleniu nigdy nie słyszeli ,a ich zachowanie wskazuje również na to, że o pracy przy psach także nie mają najmniejszego pojęcia. Na nasze uwagi o spragnionych psach zareagowali nalewając  do boksów mikroskopijne ilości wody, która natychmiast została wypiota lub wylana przez walczące o dostęp do miski – psy. Wiedza kierownika schroniska jest równie głęboka. O opiece lekarskiej najmniej wiedzą psy i to widać tzw. gołym okiem.
 Jest tragicznie. W tym miejscu schronisko istnieć nie może. Zapowiadana przez Pana Burmistrza nowa lokalizacja, plany budowy schroniska na 150 psów i świetlane wizje  pozostały na papierze.
Nam zatem pozostaje skorzystać z przysługującej drogi prawnej i wywalczyć godne życie dla kolejnych wieluńskich psów bezdomnych. Dla kolejnych, ponieważ te przebywające obecnie w schronisku wieluńskim wybawienia chyba nie   dożyją.
Na koniec zabraliśmy  ze schroniska sukę -  mix bernardyna, która przebywała w boksie, gdzie swobodne poruszanie się było niemożliwe., zaś wstawiona tam buda rozmiarami wystarczała dla średniego kundelka. Przerażona usiłowała ukryć swój paniczny lęk przywierając do śmierdzącej słomy. Sunia dostała imię BAŚKA – na nowe szczęśliwe dni. Jutro zobaczy ją lekarz.

W dniu dzisiejszym fundacja EMIR zlożyła oficjalne zawiadomienie do organów ścigania, o podejrzeniu popełnienia przestępstwa  łamania ustawy o ochronie zwierząt przez kierownictwo Firmy „ ECHO” – obecnie prowadzącej schronisko dla psów bezdomnych w Wieluniu.
Drugie zawiadomienie  dot. niezgodnej z prawem  działalności  Fundacji „Zwierzyniec” , poprzednio „opiekującej się „ psami bezdomnymi z tego samego schroniska.

fotorelacja, luty 2009

18.02.2020:
Prezes Zarządu Fundacji wysłała pismo w sprawie schroniska do Urzędu Miasta w Wieluniu - kliknij aby przeczytać...

...Wysiłek ludzi zajmujących się tymi psami jest skutecznie niwelowany przez inercję władz, brak wrażliwości i niedostrzeganie problemu....