Fundacja
O nas
Regulamin
Statut
Sprawozdania
Prawa zwierząt
Okruchy Cierpienia
 Sercem pisane
Linki
Adopcja
Adopcja
 Adopcja Wirtualna
Porady
Dobre Wieści
Pożegnania
Zwierzęta
Galeria
Zaginęły - OGŁOSZENIA
Identyfikacja
Zwierzęta
Suki duże
Psy duże
Suki średnie
Psy średnie
Suki małe
Psy małe
Opuściły schronisko
Aktualności
Aktualności
Komentarze
Nasze Interwencje
Newsletter
Stop Okrucieństwu
Rzeczywistość w polskich schroniskach
Pseudohodowle
(Nie)ludzkie bestialstwa
Z sali sądowej - wydarzenia w kraju
Z sali sądowej - sprawiedliwość po polsku
Petycje
Pomóż nam
 Podziękowania
Jak nam możesz pomóc
Przekaż nam  
 Podarunek z psim sercem
 Adoptuj Wirtualnie
Opowiedz o nas innym
 Wyślij naszą kartkę do Przyjaciół
Akcje, wydarzenia
Wolontariat
Oddział Jarocin
Oddział Krosno O.
Koło Brańsk
Koło Katowice
Koło Łowicz
Koło Siedlce
Koło Słupsk
Koło Warszawa

Schronisko w Kielcach
STOP OKRUCIEŃSTWU W SCHRONISKACH!!!

Tłumaczenie petycji na język polski


"STOP BRUTALITY AND MASSACRE OF DOGS IN POLISH SHELTERS"

Petycja oraz głosy oddane przez Państwa są wysyłane (na bieżąco) do:

organizacji prozwierzęcych na całym s'wiecie, do polskich ambasad,
do działu odpowiedzialnego za Ochronę Zwierząt w Unii Europejskiej w Brukseli
oraz do Prezydenta Komisji Europejskiej José Manuela Barroso.

- PODPISZ...
Twój adres e-mailowy oraz dane adresowe nie będą publikowane

Informacja ogólna:
Do: Organizacji Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Unii Europejskiej i USA, Oddział Komisji Europejskiej odpowiedzialnej za Fundusze przekazywane na Opiekę nad Zwierzętami, BRUKSELI (BELGIA), Urzędników Ambasady Polskiej w krajach Unii Europejskiej i USA, prezydenta komisji unii Europejskiej: J.M. BARROSO
Patron: Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "EMIR".
Te ZDJĘCIA mówią same za siebie – więcej niż słowa jakimi moglibyśmy opisać – nasze serca i sumienia są zranione ciągle powtarzającymi się zdjęciami takich niewyobrażalnych AKTÓW OKRUCIEŃSTWA przeciwko tym niewinnym i kochającym stworzeniom uważanym za najlepszych przyjaciół człowieka. Nasze zmagania z polskimi urzędnikami kończą się pustymi obietnicami i czujemy, że nie mamy innej deski ratunku, jak tylko zaapelować do WAS O POMOC.
APEL OTWARTY DO WSZYSTKICH LUDZI, KTÓRZY MAJĄ SUMIENIE.

Z uwagi na niekończącą się brutalność i okrucieństwo występujące na codzień w naszych “tak zwanych” schroniskach dla psów w Polsce, zwracamy się do ludzi wszystkich krajów Unii Europejskiej, które przeznaczają fundusze na te instytucje, do USA i do innych państw na całym świecie z apelem o pomoc w naszych wysiłkach o humanitarne traktowanie zwierząt. Niestety, ci z nas, którzy usiłują wkroczyć w tę sprawę i zmienić sytuację zwierząt, napotykają na ciągły opór, a czasem na brutalną siłę fizyczną stosowaną przez personel schroniska. Natomiast ci, którzy zajmują najwyższe polityczne stanowiska we władzach miast, w których takie okrucieństwo ma miejsce, ciągle odnoszą się do tego tematu z zupełną obojętnością. Rzeczywiście, wobec konkretnych dowodów i dokumentacji zebranych bezpośrednio z ich schroniska, ludzie ci zareagowali jedynie arogancją i próbą zaprzeczenia, że takie rzeczy kiedykolwiek miały miejsce w ich schronisku. Jedno z tych schronisk, w KIELCACH (POLSKA), jest przykładem takiej brutalności i najgorszego bestialstwa w stosunku do zwierząt. Niestety, najwyższe, miejscowe władze sankcjonują, wręcz aprobują to okrucieństwo.

W KIELCACH udokumentowaliśmy wstrząsające zdjęcia leżących, zagłodzonych psów; psów z otwartymi ranami oraz wyrwanymi kawałkami ciała po bokach, szczenięta –żywcem zjadane przez inne zdesperowane i zagłodzone psy. Jeszcze inne psy w agonii, powoli umierając z pianą na pyskach i w przerażeniu. Wiele z nich doświadcza znęcania się nad nimi ( bicie i kopanie) przez niecierpliwy personel. Są one po prostu katowane na śmierć, w swojej walce o życie w miejscu, ich czasowego pobytu.. Jesteśmy naocznymi świadkami, tutaj w KIELCACH, przejawów braku jakiegokolwiek humanitarnego traktowania zwierząt, ponieważ tak naprawdę to ludzie zgotowali tym psom tak okrutny los.

Po rozmowach z Władzami Miasta Kielce,oraz podjęciu prób zmiany na lepsze, otrzymaliśmy pełną zgodę i obietnice zmiany. W RZECZYWISTOŚCI, nasze wysiłki były zupełnie daremne, ponieważ spotkanie i puste słowa urzędników miejskich w Kielcach okazały się po prostu OBIETNICAMI BEZ POKRYCIA.

W Polsce jest nam szalenie trudno pokonywać te bariery i sprawić , żeby ludzie stali się odpowiedzialni za swoje czyny; żeby zaprzestać masakry zwierząt. Naszym zdaniem, nie mamy innego wyboru jak tylko apelować do wszystkich, którzy mają sumienie, żeby pomogli nam pokonywać te bariery OBOJĘ TNOŚCI I BRAKU POSZANOWANIA dla cierpienia tych istot, które nie potrafią ani mówić, ani krzyczeć w swojej obronie.. Już nie jesteśmy sami jako państwo, ale jesteśmy częścią Unii Europejskiej, z prawami do demokratycznych wartości i standardów. Dlatego chcemy, żeby o nas słyszano.

Naszą MISJĄ jest WYRAŹNE PRZESŁANIE, że TORTUROWANIE I MASAKRA zwierząt w naszym kraju NIE MOGĄ BYĆ JUŻ DŁUŻEJ TOLEROWANE I IGNOROWANE ORAZ NIEOFICJALNIE LEGALIZOWANE PRZEZ OBOJĘTNOŚĆ władz rządowych. Eksterminacja psów poprzez metody systematycznego głodzenia, bicia i pozbawiania ich opieki medycznej

JEST NIE DO ZAAKCEPTOWANIA jako sposób kontroli bezdomnej populacji niechcianych zwierząt w kraju, który jest częścią UNII EUROPEJSKIEJ. OSTATECZNE HUMANITARNE ROZWIĄZANIE, TO PROGRAMY STERYLIZACJI I KASTRACJI.

Robimy, co W NASZEJ MOCY, żeby stworzyć PRECEDENS w naszym kraju i pokazać światu, że POLSKA już dłużej nie będzie ani tolerować, ani akceptować usprawiedliwień znęcania się nad zwierzętami na terytorium swojego kraju. Nasze schroniska muszą być zgodne z Dyrektywami wyszczególnionymi w Protokole Unii Europejskiej dotyczącej ochrony Zwierząt. Przyznajemy, że nie możemy sami do tego doprowadzić i musimy apelować do wszystkich tych, którzy chcą nam pomóc. Będziemy wdzięczni za najdrobniejsze gesty ludzkiej dobroci w imieniu naszych zwierząt.

Nasza PROŚBA do WAS: Proszę, POMÓŻCIE nam w sytuacji, w której BARDZO POTRZEBUJEMY POMOCY, aby móc zaprowadzić zmiany w Polsce. PROSIMY, piszcie listy do najwyższych rangą polskich urzędników. Prosilibyśmy, abyście napisali list zamiast zwykłej petycji, ponieważ wiemy, że jest to gest bardziej osobisty i może mieć większy suktek.. List nie musi być długi. Na dole tej strony są adresy e-mailowe do urzędników najwyższych rangą w naszym kraju.. Prezydent MIASTA KIELCE jasno sprecyzował, że nie ma zamiaru niczego zmieniać. Przecież ma on wiele możliwości, żeby to zrobić. Możliwe, że nasze apele do Was i Wasze listy sprawią, że jego osoba i ludzie jego pokroju, zrozumieją, że znęcanie się nad zwierzętami i okrucieństwo w stosunku do nich jest czymś, z czym należy skończyć. SCHRONISKO W KIELCACH jest plamą na sumieniu Polski i nasze milczenie będzie oznaczało bierną akceptację.

Proszę, prześlijcie ten mail tam, gdzie jest to tylko możliwe, także do mediów, jakiejkolwiek prasy, telewizji, jakiegokolwiek radia. Również zamieszczane materiały w internecie będą niezwykle cenne.

Jeśli chcecie obejrzeć reportaż na temat Schroniska w Kielcach, proszę otwórzcie link poniżej: http://uwaga.onet.pl/215655,reportaze,gehenna_zwierzat_1,wideo_detal.html

Wyślij SMS Przekaż nam 1% DotPay PalPay SiePomaga Allegro