UPAŁ

Nawet w umiarkowanie ciepłe dni samochód może się stać śmiertelną pułapką dla Twojego czworonoga!!!!!
Przy 21 stopniach na dworze, po 30 minutach temperatura w samochodzie osiąga ponad 32 stopnie, gdy samochód stoi w cieniu.
Otwarte okna niewiele pomagają!!!

Poniżej - pobierz plakat do rozwieszenia:

• Objawy udaru cieplnego:
    • gwałtowne ziajanie, ślinotok, gorączka, suche śluzówki, wysoki puls, trudności z oddychaniem, wymioty, zapaść
  • Głowne zasady:
    • Pies walczy w panice: - zwiększona aktywność powoduje szybszy wzrost temperatury ciała.
    • Pies szuka cienia - ryzyko że pies jest już przegrzany albo w krótkim czasie będzie.
    • Zaparowane szyby od środka oznaczają wysoką wilgotność powietrza, pies nie jest w stanie zapobiec podnoszeniu się temperatury ciała. STAN KRYTYCZNY!!!!
    • Pies wygląda/leży apatyczny/nieprzytomny - temperatura ciała jest przypuszczalnie tak wysoka, że zagraża ona bezpośrednio życiu psa. STAN KRYTYCZNY!!!
  • CO NALEŻY ZROBIĆ:
    • Wyjmij psa z samochodu, położ w cieniu
    • Polej psa chłodną wodą (nie lodowatą!!!) lub owiń go w mokre ręczniki. Nie schładzaj psa lodem!!!
    • Daj psu chłodną (nie lodowatą) wodę do picia (nie zmuszaj go do picia jeśli nie chce)
    • Weź psa do weterynarza nawet jeśli poczuje się lepiej

W ciepłe dni wiosenne i letnie:
  • Nie baw się z psem w ciagu dnia, gdy jest upalnie, ale rano lub wieczorem, gdy jest chłodniej.
  • Asfalt szybko się nagrzewa - stanie lub chodzenie po gorącym asfalcie grozi poparzeniem psich łap.
  • Nie bierz psa na plażę jesli nie jesteś w stanie zagwarantować mu cienia i wody do picia.
  • Zapewnij psom przebywającym na dworze dużo cienia i wody do picia.
  • Szczególnie zwróć uwagę na psy stare i z nadwagą - są one najbardziej narażone na przegrzanie.
    Rasy takie jak buldog, terrier bostonski, lhasa apso i shih tzu, jak również psy z chorobami serca lub płuc powinny przebywać w chłodnych pomieszczeniach.
  • Psy o długiej sierści należy strzyc, zostawiajac 2,5cm sierści, nigdy mniej. Chroni ona przed przegrzaniem.
  • Zabezpiecz okna żeby pies przez nie nie wyskoczył.
  • Nie pozwól psu wystawiać głowy przez otwarte okno w czasie jazdy samochodem. Grozi to uszkodzeniem, zapaleniem uszu lub płuc.

Facebook Wyślij SMS Przekaż nam 1% DotPay PalPay SiePomaga Allegro