Schronisko w Cieszynie

www.schronisko.cieszyn.pl

Facebook Wyślij SMS Przekaż nam 1% DotPay PalPay SiePomaga Allegro

10.02.2020
Miejskie schronisko, w którym przebywa obecnie 130 psów.
Zwierzęta przebywają w niewielkich boksach zapewniających im swobodę ruchu. W każdym boksie  po kilka psów. W boksach wystawiona woda i miski z jedzeniem. Psy przyjazne,   bez objawów lękowych chętnie i ze spokojem podchodzą do odwiedzających. Nie widać psów chorych; Wg info – psy chore leczone są od razu i przetrzymywane w klinice do czasu wyzdrowienia. przy W jednym boksie stary owczarek z objawami spondylozy. Matki z małymi umieszczone w czystym pomieszczeniu w budynku. Psy nie mają oznak wygłodzenia ani odwodnienia. Osoby prowadzące schronisko oczekują od władz miasta decyzji, która umożliwi im dokonanie rozbudowy schroniska, budowy gabinetu zabiegowego i poprawy standardu boksów już istniejących. Prowadzący  schronisko borykają  się z brakiem środków finansowych ze strony miasta i ze znieczulicą miejscowych władz.  Cieszyn przeznacza miesięcznie 1 zł na utrzymanie psa i są to koszty całkowite ( tzn. koszty stałe utrzymanie schroniska: energia, paliwo, wynagrodzenia ZUS, karma, usługi wet. itp.). Ludzie Ci  pozyskują środki na utrzymanie schroniska z innych źródeł i ze swojej działalności gospodarczej.
Schronisko wymaga inwestycji i nakładów na remonty. Dobrostan psów nie budzi zastrzeżeń