Pseudohodowla w Żyrardowie

Zdjecia Padre (SGGW):

Przekaż nam 1% DotPay PalPay

28.03.2020:

Preria zostala uspiona z powodu agresji do ludzi i do psow.

24.03.2020:
PESTKA - zostala adoptowana.

PRERIA (z powodu agresji) wrócila do fundacji.

Aktualizacja 18.03.2020:

PACO - opuscil klinike i w DT czeka na sprawdzenie domu stalego.

Aktualizacja 18.03.2020:
PRERIA - zostala adoptowana; Zdjecia z nowa opiekunka. Preria opuszcza klinike i startuje do nowego zycia bez lancucha, glodu i strachu!
BADZ SZCZESLWIA, W SWOIM KRÓTKIM ZYCIU WYCIERPIALAS JUZ DOSC !!

Padre:

14.03.2020
Tosa Pestka
PESTKA ok 2 letnia suka mix tosa inu, zdjecia z kliniki SGGW gdzie przebywa; suka ma przewlekle zapalenie przewodu pokramowego. Dostaje antybiotyk i kroplówki; jest bardzo lekliwa, boi sie doslownie wszystkiego. Po wyleczeniu bedzie sterylizowana

Padre i Paco

PADRE - ok 4 letni tosa inu; przebywa w klinice SGGW, gdzie jest leczony z powodu przewleklego zapalenia przewodu pokarmowego. Dostaje kroplówki i antybiotyk. Po wyleczeniu bedzie kastrowany. Pies jest zrównowazony i spokojny.

Tosa Preria
PRERIA - zdjecia z kliniki SGGW, gdzie przebywa. Suka ma przewlekle zapalenie przewodu pokarmowego; jest nawadniana kroplówkami i dostaje antybiotyk; ciagle reaguje panicznym strachem na czlowieka i wszelkie otaczajace ja odglosy swiata ; po wyleczeniu bedzie sterylizowana

13.03.2020:
Nowe zdjecia z pseudohodowli w Zyrardowie:

Zyrardow-zdjecia z "pseudohodowli"

13.03.2020
PARIA ok 7 letnia suka mix fila brasilero, zrównowazona i spokojna; po kwarantannie bedzie sterylizowana

KIKSA ok 5 - miesieczny mix tricolor; wesola i bardzo ruchliwa; jest przyjaciólka wszystkich psów.

PRERIA ok 2 letnia suka z Zyrardowa, mix tosa inu, w celu zdiagnozowania i sterylizacji przebywa w klinice SGGW

Aktualizacja 13.03.2020:
7 psów zostalo poddanych eutanazji. W konsultacjach stwierdzono genetyczne wady ukladu kostnego (nogi, kregoslup) oraz uszkodzenia systemu nerwowego. Choroby te spowadowane byly rozmnazaniem wsobnym i skutkowaly cierpieniem tych zwierzat w trakcie calego ich zycia. 7 psów bedzie leczonych i socjalizowanych.
W przypadku pozytywnych rezultatów leczenia, po sterylizacji beda przedstawione do adopcji.
DZIKA HODOWLA W ZYRARDOWIE PRZESTALA ISTNIEC.

Aktualizacja 5.03.2020:
PRIMA - kolejna suka zabrana z pseudohodowli w Zyrardowie.Ma ok 1,5 roku. Zostala zbadana, odpchlona i odrobaczona.Jest ogólnie w stanie dobrym.Konieczna jest operacja obu oczu(w terminie pózniejszym).Sterylizacja zaplanowana zostala na srode 12.03.2020.

Aktualizacja 4.03.2020:
PETRA z pseudohodowli z Zyrardowa;suka w typie tosa inu okolo 1,5 roczna.Wstepne badania lekarskie :leukocytoza(stan zapalny w organizmie), prawe oko do operacji po wyleczeniu stanu zapalnego(ok.2 tyg.),liczne guzy w obrebie sutków,powiekszenie wezlów chlonnych,przykurcz miesni we wszystkich lapach polaczony z zanikiem miesni(skutek przebywania w pomieszczeniu niepozwalajacym na wyprostowanie sylwetki oraz ograniczajacym ruch),grzybica w uszach,robaczyca,zapchlenie i wszoly.Stan psychiczny zly.Suka kompletnie nie zsocjalizowana.Na wszystko reaguje bezwladem.W tej chwili antybiotykami leczymy stan zapalny galki ocznej i calego organizmu.

29.02.2020:
PACO - pies z pseudohodowli w Żyrardowie już na SGGW

ŻYRARDÓW pseudohodowla tosainu - stan czternastu psów w wiekszośći jest bardzo zły: nieszczepione, nieodrobaczane, pozbawione jakiejkolwiek opieki lekarskiej. Relacja fotograficzna w załączeniu.W piątek psy obejrzy lekarz.Do czasu całkowitej ewakuacji wszystkich psów z tego miejsca, fundacja będzie dostarczać karmę oraz inne niezbędne środki.Do opieki na miejscu zoobowiązała się dotychczasowa włścicielka.Fundacja nie złoży zawiadomienia do prokuratury wyłącznie dlatego, że sama właścicielka zwróciła się o pomoc.

FOTORELACJA: