NIECH PRAWO - ZAWSZE PRAWO ZNACZY!

16.10.2020
Następujący mejl został wysłany do wszystkich polskich posłów Parlamentu UE, którzy podpisali deklarację nr 26/2011:

Szanowni Państwo! Panie i Panowie Posłowie!

Z prawdziwą satysfakcją pragnę zakomunikować, że dzięki Państwa aktywności deklaracja została podpisana. 400 Państwa podpisów oznacza początek zmian losu zwierząt w krajach Unii Europejskiej. To bardzo ważne, aby dla dobra sprawy umieć wznieść się ponad rozmaite podziały polityczne i światopoglądowe. To wielkie zwycięstwo przede wszystkim zwierząt.

W imieniu zwierząt, w imieniu własnym i organizacji pro zwierzęcych – serdecznie dziękuję. Pozwalam sobie żywić nadzieję, ze gdy zajdzie potrzeba przemówienia jednym głosem w obronie zwierząt Państwo będziecie z nami.

Z wyrazami głębokiego szacunku
Krystyna Sroczyńska
Prezes Zarządu Fundacji dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "EMIR"

Angielska wersja listu została wysłana do pozostałych posłów Parlamentu UE, którzy podpisali deklarację:

Thank your for our shared victory

Ladies and gentlemen, Honourable Members of the European Parliament

I wish to inform you with genuine satisfaction that due to your active involvement the written declaration N° 26/2011 on dog population management in the European Union has been signed.
Those 400 signatures represent the first step towards changing the fate of animals in the member countries of the European Union. It is very important to be able to rise above the various divisions of politics and creed. This has been a great victory, especially for the animals. On their behalf, as well as my own and the animal-rights groups I thank you with all my heart. Allow me to hope that whenever the need arises to speak with one voice in the defence of animals you will stand with us again.

Respectfully yours
Krystyna Sroczynska
Chairman of the Foundation for the Rescue of Homeless Animals "EMIR"

DotPay PalPay Allegro

ZWYCIĘŻYLIŚMY!!!
Deklarację podpisało 401 Europosłów!!!

Termiseran

Na problemy z zatwardzeniem!

Więcej informacji na stronie Eurogroup Animals

Polscy posłowie, którzy podpisali deklarację:
  1. Bielan, Adam
  31. Zasada, Artur
  32. Zemke, Janusz Władysław
  33. Zwiefka, Tadeusz

Polscy europosłowie, którzy NIE PODPISALI deklaracji w sprawie regulacji populacji psów bezdomnych:

1. Borys, Piotr
  2. Buzek, Jerzy
  3. Grzyb, Andrzej
  4. Hübner, Danuta Maria
  5. Kamiński, Michał Tomasz
  6. Kolarska-Bobińska, Lena Barbara
  7. Kurski, Jacek Olgierd
  8. Legutko, Ryszard Antoni
  9. Marcinkiewicz, Bogdan Kazimierz
  10. Nitras, Sławomir Witold
  11. Olejniczak, Wojciech Michał
  12. Piotrowski, Mirosław
  13. Skrzydlewska, Joanna Katarzyna
  14. Wałęsa, Jarosław Leszek
  15. Zalewski, Pawel
  16. Ziobro, Zbigniew

12.10.2020
ZWIERZĘTA ZWYCIĘŻYŁY! OD NOWEGO ROKU Z NOWYM ORĘŻEM BIERZEMY SIĘ DO DZIAŁANIA
- na pohybel oprawcom, różnego rodzaju handlarzom, pseudohodowcom i innym kreaturom !!
Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt podpisana
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o ochronie zwierząt, zaostrzającą kary za znęcanie się nad zwierzętami, w tym za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Ustawa zakazuje też trzymania zwierząt na uwięzi dłużej niż 12 godzin.
więcej - kliknij

4.10.2020
Następujący mejl został wysłany do wszystkich polskich posłów Parlamentu UE, którzy dotychczas nie podpisali deklaracji nr 26/2011:

Noviprena

Popraw swój wzrok!

Szanowni Państwo Polscy Europosłowie,
W Polsce i w wielu innych krajach europejskich bezdomność zwierząt stanowi poważny i wciąż narastający problem.
Mimo działań organów państwowych i nieustającej walki z bezdomnością zwierząt prowadzonej przez organizacje prozwierzęce – ilość bezdomnych zwierząt zatrważająco rośnie.
W ostatnim okresie pojawiła się szansa unormowania zagadnienia bezdomności zwierząt i ujęcia go w ramy prawne. Unia Europejska w deklaracji nr 26 (written declaration nr 26)" podjęła najważniejsze kwestie problemu: kastrację, sterylizację, identyfikację oraz odpowiedzialne posiadanie zwierząt.

W tym półroczu Polska przewodzi Unii Europejskiej.
Szanowni Państwo polscy Europosłowie - jako desygnowani przez wszych wyborców reprezentujecie nasz kraj godnie i w sposób odpowiedzialny.

Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych „EMIR” apeluje do wszystkich Państwa – zasiadających w Parlamencie Europejskim o złożenie swojego podpisu pod tą deklaracją. Deklaracja ta bowiem, stanowi ważny krok na drodze do zwiększenia humanitarnego traktowania zwierząt jako istot żywych, które jak ludzie również odczuwają cierpienie. Miarą kultury i cywilizacji społeczeństw jest ich stosunek do zwierząt.
Czasu pozostało niewiele, termin podpisywania deklaracji mija 13 października! Do dnia dzisiejszego deklarację podpisały 323 osoby. Brakuje jeszcze 55 podpisów. Polscy Europosłowie to ponad połowa brakującej liczby.
Apelujemy do Państwa! W imieniu milionów bezdomnych zwierząt czekamy na Wasze podpisy.

Z wyrazami głębokiego szacunku

Prezes Zarządu Fundacji „EMIR”
Krystyna Sroczyńska

29.09.2020

321 europosłów podpisało deklarację, brakuje "tylko" 57!!!!
25 polskich europosłów dotychczas NIE PODPISAŁO:

21.09.2020
Jak nas widzą za granicą - polski parlament przegłosował nowelizację ustawy poprawiającą los zwierząt w naszym kraju